ضوابط و مقررات

شرایط و ضوابط عمومی

خرید از سایت در هر زمان، به منزله قبول شرایط و ضوابطی می باشد که در سایت آورده شده است. قوانین و مقرات موتورکده با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده مطابقت دارد. در صورت تغییر در سیاست ها و قوانین سایت، تمامی تغییرات در همین صفحه بارگذاری می شود و استفاده از سایت مبنی بر پذیرفتن قوانین و هر گونه تغییر در سایت می باشد.

کاربر موظف به وارد کردن صحیح اطلاعات شخصی از قبیل نام خانوادگی، آدرس، شماره تلفن، ایمیل، کد ملی و غیره می باشد و در صورت تغییر در هر یک از این اطلاعات، آن را در موتورکده ثبت می نماید .اگر اطلاعات کاربر نادرست و ناقص باشد، در صورت ثبت سفارش، موتورکده ملزم به پردازش و ارسال محصولات خریداری شده نخواهد بود.

هر کاربر تنها مجاز به ثبت یک حساب کاربری در موتورکده خواهد بود.

کاربران خود موظف به حفظ اطلاعات حساب کاربری و رمز عبور خود خواهند بود و مسئولیت هر گونه سوءاستفاده از اطلاعات کاربر بر عهده خود او است.
استفاده از سایت و خدمات آن، مبنی بر ارتباط الکترونیکی شما با موتورکده خواهد بود و شما موافقت می کنید که موتورکده از طریق ایمیل، پیامک و سایر سرویس های الکترونیکی با شما تماس حاصل نماید.
اخبار و اطلاعات مربوط به فروشگاه موتورکده، فروش های ویژه و رویدادهای خاص از طریق ایمیل و یا پیامک برای کاربران سایت ارسال می شود. در صورتی که کاربران مایل به دریافت اینگونه ایمیل ها و پیامک ها نمی باشند می توانند عضویت در خبرنامه را در پروفایل خود لغو نمایند.

همه محتوای موجود در سایت اعم از مطالب، تصاویر، لوگو، گرافیک، ویدئوهای تصویری و سایر داده ها از اموال موتورکده محسوب می شوند و استفاده و نشر این مطالب برای موتورکده حق پیگرد قانونی ایجاد می کند.

حق توقف فروش کلیه محصولات سایت برای موتورکده محفوظ است. کلیه سفارش هایی که قبل از توقف فروش ثبت شده اند، مراحل پردازش و ارسال خود را به طور معمول طی خواهند کرد.

به دلیل بعضی به روز رسانی های مورد نیاز، امکان دارد سایت به طور موقت غیرقابل دسترس باشد.

مطابقت بسته تحویلی با سفارش ثبت شده در سایت توسط کاربر (خریدار)، بر عهده خود خریدار است و خریدار موظف است در صورت مغایرت، در حضور پیک با پشتیبانی موتورکده تماس حاصل نموده و مراتب را به اطلاع موتورکده رسانده و در صورت برطرف شدن موضوع اقدام به دریافت سفارش نماید. دریافت محصول به منزله تأییدِ تحویلِ اقلام سفارش می باشد.

ثبت و ارسال سفارش

امکان ثبت سفارش در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه در فروشگاه موتورکده وجود دارد. سفارش ثبت شده به ترتیب اولویت در طول روزهای کاری پردازش می شود.
روزهای کاری موتورکده: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۷ و پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۳ به استثنای تعطیلات عمومی باشد.

پس از ثبت سفارش، جزئیات سفارش از طریق ایمیل و پیامک برای خریدار ارسال می گردد.

خریدار متعهد می باشد، سفارش خود را هنگام دریافت، با مندرجات فاکتور مطابقت داده و در صورت هر گونه مغایرت در سفارش، مخدوش بودن برچسب درب جعبه کالا و آکبند نبودن، کسری لوازم جانبی، کسری ضمانت نامه و یا ایراد فیزیکی و ظاهری، از دریافت سفارش خودداری نماید. بدیهی است دریافت کالا به منزله تأیید صحت و کامل بودن سفارش و تأیید سلامت ظاهری کالا می باشد و پس از آن هیچ گونه ایراد و اشکال ظاهری و یا کسری کالا و لوازم مورد قبول نمی باشد. خریدار موظف است در صورت مغایرت، از دریافت کالا خودداری نموده و با پشتیبانی موتورکده تماس حاصل فرماید.

در صورت وجود هر گونه مشکل و خطا در قیمت های درج شده و ارزش های ریالی کالاهای موجود در سایت موتورکده، حق بی اثر نمودن سفارش برای موتورکده و بازگرداندن وجه سفارش، محفوظ خواهد بود.

در صورت اتمام موجودی و یا هر گونه بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید، حتی پس از ثبت سفارش و پرداخت وجه آن، حق کنسل کردن سفارش و بازپرداخت وجه سفارش مشتری، برای موتورکده محفوظ است. مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری واریز می گردد.

امکان پرداخت در محل برای خرید موتورسیکت وجود ندارد. همچنین امکان پرداخت در محل برای سفارش های شهرستان در حال حاضر فراهم نیست. امکان پرداخت در محل برای تهران و برای کالاهایی غیر از موتورسیکلت فراهم است.

هزینه بیمه شخص ثالث موتورسیکلت بر عهده خریدار می باشد. 

در صورتی که فرم سفارش کاربر به صورت صحیح و کامل پر نشود، پس از ثبت سفارش، قابل رسیدگی و تحویل نخواهد بود.

در سفارش هایی که پرداخت به صورت اینترتی صورت گرفته است، تحویل گیرنده باید هنگام تحویل سفارش کارت شناسایی معتبر (کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه و یا کارت پایان خدمت) ارائه دهد.

شرایط ۷ روز مهلت تست و بازگشت کالا

کلیه کالاهای موجود در فروشگاه موتورکده دارای ضمانت ۷ روزه تعویض و یا بازگشت کالا می باشند. در این میان کالاهایی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مشتری برسند، دارای گارانتی هستند، مشمول ۷ روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند.
کالاهای بدون گارانتی که مشتری بنا به مرجوع نمودن آن ها دارد، باید پیش از اتمام ۷ روز به انبار موتورکده رسیده باشد (و حداکثر تا 1 روز کاری بعد از دریافت، به موتورکده اطلاع داده شود)
خریدار موظف است در هنگام دریافت کالا، سفارش خود را بررسی کرده و اگر نقص ظاهری و فیزیکی در آن وجود اشته باشد از دریافت محصول امتناع کند. همچنین در مواردی مانند مغایرت های مدل، رنگ، گارانتی درج شده در سفارش و هر مغایرتی که پیش از باز کردن بسته بندی مشخص باشد، باید از باز کردن بسته بندی خودداری نموده و حداکثر تا ۲۴ ساعت به پشتیبانی موتورکده اطلاع داده و کالا را مرجوع نماید.
همچنین در صورت باز کردن بسته بندی و مشاهده نقص ظاهری و یا مغایرت هایی که بدون باز کردن قابل مشاهده نبود، حداکثر تا ۲۴ ساعت با پشتیبانی تماس گرفته تا کارشناسان موتورکده بررسی های لازم را انجام دهند. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت و کسری اقلام همراه تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به موتورکده بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
در کالاهای بدون گارانتی در صورت باز کردن بسته بندی و عدم مشکل ظاهری و فیزیکی، چنانچه بعد از مصرف، ایراد و اشکال فنی وجود داشته باشد، لازم است حداکثر تا روز بعد از دریافت کالا، به موتورکده اطلاع داده شود. توجه شود که در مورد محصولات دارای گارانتی پس از دریافت توسط مشتری، در صورت وجود مشکل در کالای دریافت شده، بر طرف نمودن مشکل و یا تعویض کالا به عهده شرکت گارانتی کننده محصول می باشد و در این راستا فروشگاه موتورکده راهنمایی های لازم را در اختیار مشتری قرار خواهد داد.
این سرویس مشکلات فنی و ظاهری که در اثر استفاده نادرست از محصول ایجاد شده باشد را شامل نمی شود. این موارد توسط کارشناسان موتورکده مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تایید اقدامات لازم انجام خواهد شد.
در رابطه با خرید موتورسیکلت، لازم است کالا در هنگام تحویل، توسط مشتری از نظر ظاهری و فیزیکی کاملا بررسی گردد. بدیهی است که تحویل موتورسیکلت به منزله سلامت فیزیکی آن می باشد. پس از تحویل موتور سیکلت، در صورت وجود نقص فنی، پیگیری از طریق مراجعه به شرکت گارنتی کننده امکان پذیر خواهد بود. همچنین مشتریان عزیز می توانند در صورت نیاز به هر گونه مشاوره و راهنمایی در این فرآیند با کارشناسان موتورکده تماس حاصل فرمایند.
در صورت منصرف شدن از خرید و درخواست عودت وجه پس از ثبت سفارش و پرداخت وجه، وجه سفارش طی 3 روز کاری برگشت داده خواهد شد. سفارشاتی که به صورت آنلاین پرداخت شده باشند، به صورت خودکار به شماره کارتی که مبلغ سفارش از آن محل پرداخت شده است، واریز می شود.

احتراما به استحضار می رساند با توجه به محدودیت “سقف مجاز تراکنش برای هر فقره کارت که در هر شبانه روز 50 میلیون تومان است” پرداخت های بیشتر از 50 میلیون در دو مرحله انجام می پذیرد.

چنانچه قسمت دوم پرداخت با همان کارت بانکی انجام می گیرد، می توانید پس از ساعت 12 نیمه شب و نهایتا تا پایان روز بعد نسبت به پرداخت اقدام نمایید.

بدیهی است در صورت عدم پرداخت مرحله دوم تا پایان روز بعد، سفارش لغو شده و مبلغ مرحله اول پس از گذشت ۷ روز کاری به حساب خریدار بازگردانده خواهد شد.